Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik olma şartları boy

özel güvenlik olma şartları boy

özel güvenlik iş kolunda çalışmak isteyenlerin sayısı yoğunluk kazanırken, güvenlik olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri konuların başında ise Özel güvenlik olma şartları boy konusu olduğu bilinmektedir. Türkiye genelinde güvenlik kurslarına başvuru yapıp özel güvenlik eğitim kursunu alarak, güvenlik olmak isteyen kursiyerlerin bir an önce sabırsızlık ile Özel güvenlik kimlik kartı ’na sahip olmak istiyor. Güvenlik kurslarına yazılan kursiyerler internet ve iş ilanı sitelerinden bulundukları illerde güvenlik iş ilanları arama yapmaya başlamaları ise tebessümlere sebep oluyor. Özel güvenlik olmak isteyen ve kursa yazılan kişilerin iş arama için önlerinde yaklaşık 4 ile 6 ay gibi bir süre var.

Özel Güvenlik Olma Şartları Boy

Özel güvenlik görevlisi olmak için 5188 sayılı kanun ’da herhangi bir boy ve kilo ve yaş şartı aranmamaktadır. 5188 Sayılı Kanun ‘da  şartlarda boy aranmamış olsa da, yeni kimlik almış güvenlik görevlileri çalışacakları özel güvenlik firmaları tarafında belli şartlar arayabilmektedir. Boy, Yaş, Kilo ve referans gibi belli şartlar arayan bazı büyük firmalar olsa da, sirkülasyon olan büyük şehirlerde kriter aramayan ve belli bir şart koymayan güvenlik firmalarının sayısı da azınmıyacak kadar fazladır.

Özel güvenlik haber (ogg haber) sitesi olarak güvenlik görevlisi olacak adayların 5188 sayılı kanuna göre sertifika alma şartlarının içerisinde boy kilo yaş kriterlerinin olmadığını belirtiriz.

 

Özel güvenlik olma şartları boy
Özel güvenlik olma şartları boy

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu