Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik olmak için ne yapmak gerekir

Özel güvenlik olmak için ne yapmak gerekir

Türkiye de günden güne gelişen ve faaliyetleri her geçen gün yükselişte olan özel sektörlerin lideri olarak görülen özel güvenlik sektöründe çalışmak isteyenlerin sayısında geçen senelere göre bu seneki fazlalığı gözle görülür şekilde hissedilmektedir. Özel güvenlik görevlisi (ögg) olarak çalışmak isteyen sayısı her geçen gün artış göstermekte. Özel Güvenlik Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir diye sorduğumuzda, güvenlik görevlisi olarak çalışmak için özel güvenlik eğittim merkezine başvurarak eğitim almaları gerekmektedir. Özel güvenlik eğitimi alan kursiyerlerin Özel Güvenlik Sınav Ücretlerini yatırarak Yılda en fazla 6 defa yapılan özel güvenlik sınavı ’na tabi olmaktadır. Ögg Sınav’ından 60 puan ve üstü puan alan kursiyerler, Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanmış sayılır.

Güvenlik Kimliği Almak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Eğitimini görüp Özel güvenlik Sınavı’na tabi olan kursiyerler, 60 puan almak şartını yerine getiren adaylar, özel güvenlik kimlik kartı almak için gerekli belgeleri tamamladıktan sonra, özel güvenlik şube müdürlüğü üzerinden randevu gerçekleştirerek, randevu tarihinden eksiksiz olarak evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir.

özel güvenlik haber (ögg haber) sitesi olarak kursiyerlere ön bilgi amaçlı merak ettikleri konuları kısa kısa bilgi amaçlı sunulmaktadır.

 

Özel güvenlik olmak için ne yapmak gerekir
Özel güvenlik olmak için ne yapmak gerekir

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu