Özgüven sendikası

Özel güvenlik özgüven sen demede

Özel güvenlik  özgüven sen demeye hazırlanıyor.

Özel güvenlik olarak, PTT pall ile toplu sözleşme yapan güvenlik iş sendikası, PTT güvenlik görevlileri ile son günlerde zor durumlar yaşamaya başladı. Özgüven sendikasının kazanmış olduğu özel sektörde gece mesai hakkı PTT pall çalışanların kafasını karıştırdı. PTT pall ile yapılan sözleşmeye kazanım olarak lanse eden güvenlik iş sendikası, PTT çalışanlarını memnun etmiş toplu resimler paylaşarak mutluluklarını dile getirmişlerdi.  Son dönemde istgüven ile hak işe bağlı özgüven sendikasının arasında gerçekleşen toplu sözleşmeden sonra PTT pall güvenlik görevlileri ayaklandığı ve bunun sonucu olarak istifalara başlanıldığı iddia ediliyor.

 

Bizim gönlümüz özgüven Sen’deydi zaten

İstifa edenlerin iddialarına göre, biz zaten özgüven sendikasının gelmesini istiyorduk ve bizlere gerçek kazanımlar getirileceğini farkına varmıştık arkadaşlarımıza laf geçirmedik, bizim istifamız sonucunda çoğu illerde istifalar başladığının bilgisini aldık. Özgüven ile istgüven arasında yapılan toplu sözleşme maddelerinin içinde gece mesai ücreti var, bizlerde neden yok ? Hani sözleşmemiz Türkiye’de basariydi ? neden o zaman bizlerde gece mesai ücreti yok diyen pal çalışanı özgüven sen için çalışma yaptıklarını iddia ediyor.

Topluca istifa edip dayanışma aidatı alacakları iddia ediliyor.

Özgüven sen ile anlaşma yapmak için birleşme kararı aldıkları iddia edilen PTT güvenlik görevlileri topluca istifa edip dayanışma aidatı almaya devam edecekleri iddia ediliyor. Toplu sözleşme yapılan kurumlarda çalışan üyeler sendikadan istifa ettikten sonra dayanışma ücreti aldıkları ve  hiçbir zararları olmadığı  sendika üye olanların kazanılmış tüm haklardan yararlandıkları bilinmekte. PTT pall üyeleride istifa ederek dayanışma ücreti alacakları iddia ediliyor.

Özel güvenlik özgüven diyecekmi ilerleyen süreçlerde yakından takip etmeye devam edecegiz

özel güvenlik facebook sayfası

Özel güvenlik
Özel güvenlik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı