özel güvenlik sınavı

Özel güvenlik sınavı giriş belgeleri

Özel Güvenlik Sınavı giriş belgeleri

Nihai dönemlerde en fazla talep alan iş sahalarından bir tanesi olan özel Güvenlik mesleği konusunda kritik tek devreye giriyoruz. 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan imtihan ile ilgili, imtihana katılım gösterecek olan adaylar muhtelif sualler soruyorlar. 

Peki 30 Haziran 2019 Özel Güvenlik Sınavı giriş belgeleri Ne Vakit Yayınlanacak ? İşte özel Güvenlik sınav Giriş Belgeleri ile ilgili ayrıntılar…

30 Haziran 2019 Özel Güvenlik Sınav Giriş Belgeleri Ne Vakit Yayınlanacak? Kamu kurumlarında çalışmakta olan özel güvenlik görevlilerinin kadroya alınmaları ardından bu meslek vatandaşlar doğrulusunda daha fazla önemsenen tek meslek dalı durumuna geldi. 

Özel güvenlik Olabilmek için ihtiyaç duyulan koşullar noktasında,imtihandan muvaffakıyet elde edilmesi olmasından, vatandaşlar özel güvenlik sınavlarına hazırlanmak halinde kalıyorlar. Her yıl özel güvenlik kurslarının tamamlanması ardından yapılan Özel Güvenlik Sınavlarına yönelik takvim kamuoyuna açıklandı.

Yapılan ilân kapsamında imtihan tarihi, sual ve cevapların yayınlanacağı vakit ve neticelerin yorumlanma tarihleri duyuruldu. Adaylar ifade edilen tarihte imtihana katılım gösterecekler ve 60 adet suali doğru cevaplamaları durumunda imtihanda muvaffakiyet göstermiş olarak görülecekler. Sonrasında Özel Güvenlik Kimlik Kartlarını alma hakkını elde edecekler. 

Özel Güvenlik Görevlisi alabilmek için özel Güvenlik Eğitim Kurumu ’nda ihtiyaç duyulan eğitimlerin alınmış olması ve ardından yılda 5 veyahut 6 kere yapılan özel Güvenlik Imtihanına girilmesi, bu imtihandan muvaffakiyet elde edilmesi gereklidir. 

Başarılı sayılabilmesi için minimum 60 puan alınması gereklidir. İlk imtihanda başarısız olan adaylar aynısı yıl içindeki başka 4 imtihana da katılım gösterebilmektedir. Ancak ileri 4 imtihanda da başarısız olan adaylar yine tek eğitim kurumuna kaydolup bütün süreci baştan geçirmek durumundadırlar. 

Özel Güvenlik 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi sınav Talimatları Imtihan Takvimi 17 Mayıs 2019 tarihine kadar kursiyerlerin alakalı kurs eğitim merkezlerini bitirmiş olmaları gereklidir. 24 Mayıs 2019 tarihine kadar eğitimini tamamlanan kursiyerlerin imtihan fiyatlarını belirti edilen miktarlarda yatırmaları gereklidir. Sonrasında bu fiyatı yatırdıklarını İl Güven Müdürlüklerine beyan etmelidirler. 31 Mayıs 2019 tarihine kadar İl Güven Müdürlüğü özel Güvenlik Şube Müdürlüğü, elemanı doğrulusunda imtihan fiyatının yatırıldığına değin verilerin girilebileceği nihai gündür. 

5 Haziran ile 9 Haziran 2019 tarihleri arasında imtihana katılım gösterecek kişilerin yerleştirme işlemleri yapılacaktır. 

21 Haziran 2019 tarihinde yazılı ve uygulamalı sınavlarda misyon gerçekleştirecek olan eleman adedi belirlenir ve illere gönderilmesi planı yapılır.

27 Haziran 2019 tarihinde kursiyerler imtihan belgelerini dağıtıma başlayacaklardır. 30 Haziran 2019 tarihinde yazılı imtihan gerçekleştirilecektir. Sınav Pazar günü saat 14.30’da yapılacaktır.

1 Temmuz ile 14 Temmuz tarihleri arasında uygulamalı atış sınav yapılacaktır. 
3 Temmuz tarihinde yazılı imtihanda suallen soruların cevapları açıklanacaktır. 
19 Temmuz 2019 tarihinde yazılı imtihan neticesi açıklanacaktır. 
22 Temmuz ile 26 Temmuz tarihleri arasında adaylar imtihan neticelerine itiraz edebilmektedirler.

özel güvenlik

ÖZEL GÜVENLİK HABER Özel Güvenlik Sınavı giriş belgeleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu