özel güvenlik alımları

Özel güvenlik şirketleri 2019

Özel güvenlik şirketleri 2019 – Özel güvenlik hizmeti verebilmek amacı ile ülkemizde özel güvenlik şirketleri 2019 faaliyet göstermektedir. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında güvenlik görevlisi istihdam etmenin iki farklı yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki güvenlik hizmeti veren şirketlerden hizmet satın almaktır. Güvenlik şirketleri İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Şirketlerin kuruluş amacı ?

firmalara güvenlik hizmetinin sağlanmasıdır. Bünyelerinde personel istihdam etmek istemeyen kurum ve kuruluşlar belirli bir ücret mukabilinde şirketlerden bu hizmeti satın almaktadır. Satın alınan bu hizmet işveren açısından avantajlı bir durum olarak kabul edilmektedir.

Çünkü hizmetin satın alınması dahilinde işveren sadece maddi akış sağlar. Çalışan personelin özlük haklarından, iş kazası geçirmesi gibi olumsuz durumlardan işveren değil özel güvenlik şirketleri 2019 sorumludur. Bu durumun işverene sağladığı bazı yararlar bulunmaktadır. Öncelikle işveren güvenlik hizmeti satın alması halinde vergi indiriminden yararlanabilir.

Ayrıca sorumluluğu daha da azalmış olacaktır. Ayrıca firmalardan iş alabilmek için ihale yolu ile kendilerine teklif götürmeniz gerekecektir. Sektörde çok fazla firma olduğundan dolayı rekabet durumu da söz konusudur. İş alabilmek için iyi bir teklifle gitmeniz gerekir. Şayet şirket açacaksanız da sizde aranan bazı şartlar söz konusu olacaktır. Bu şartlardan en önemlisi lisans mezunu olmaktır. Şirketi açan şahısların gerekli şartları kaybetmesi durumunda ise kesinlikle bu durumun bildirilmesi şarttır.

Özel güvenlik şirketleri 2019

Özel güvenlik şirketleri konusunda dikkat edilecek olan hususlardan bir tanesi de çalışanların sicil durumlarıdır. Şirketlerde çalışacak personelin muhakkak kurslara katılmış ve sertifikası olmalıdır. Yine bu personelin kimlik kartı bulunmalı, özel güvenlik kimlik kartlarının süresi dolmuş olmamalıdır. Ayrıca sicillerinde olumsuz bir durumun olmaması gerekmektedir.

Özel güvenlik şirketleri 2019

Yine şirketler ile ilgili dikkat edilecek olan hususlardan bir tanesi silahların ruhsat durumudur. Silahlı güvenlik görevlisi personelinin kullanacağı silahların ruhsatlarının olması şarttır. Bu silahların güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi de oldukça önemlidir. Ayrıca personelin gerekli eğitimlerden geçmesi, silah ve cop kullanımına hakim olması gerekmektedir. Yine şirketinizde iş başvurularını kabul edebileceğiniz, personelinizin sorunlarını çözebileceğiniz bir merkez olsun. Firmalar ile iletişime geçerek iş teklifleri alabilirsiniz.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı