Özel Güvenlik

özel güvenlik ve polis ’i unutan TFF

özel güvenlik görevlilerini ve polis korumasını unutan Türkiye futbol federasyonu yaptığı büyük unutkanlık ile gözleri üstüne çekti. 12 haziran itibari ile süper ligi başlatmayı planlayan tff geçen ay yürüklüğe soktuğu pandemi protokolünde stadyumlarda görev alacak polis ve güvenlik görevlilerini unuttu.

TFF’nin Alman Birinci Ligi Bundesliga’nın ‘pandemi sürecinde futbol’ yönetmeliğinin bir benzerini günlerce yapılan çalışmalar sonrası hazırlayan TFF, antrenman, hazırlık süreci, müsabaka dönemi, olası pozitif vaka gibi konularda bir dizi önlem almış, futbol takımlarına en az 8 koronavirüs testi zorunluluğu getirmişti. Yine TFF, iki maç arasında da önlem ve test sayısını maksimumda tutmuştu.

Ne var ki, TFF’nin Sağlık Protokolünde, statlarda genel güvenliği sağlayacak Emniyet Müdürlüğü biriminin unutulduğu ortaya çıktı. Sürece İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün dahil edilmediği öğrenildi. Emniyet Genel Müdürlüğü de illere bir genelde göndererek, müsabakalarda görev yapacak personelin en az karşılaşmadan 2 gün önce koronavirüs testine girmesini talep etti.

Ancak güvenlik güçlerinin koronavirüs testinin kim tarafından yapılacağı henüz belli değil. Bu test uygulamalarını ev sahibi takımın mı, Gençlik Spor Bakanlığı’na bağlı il temsilciliğinin mi, yoksa genel uygulamada il emniyet müdürlüklerinin mi yapacağı konusu netlik kazanmazken, statlarda görev alacak polislerin “test yaptırmadan” müsabakada görevlendirilmeleri, ligin seyrini de olumsuz yönde etkileyecek.

Gözler TFF’nin kulüpler ve Emniyet Genel Müdürlüğü Spor Şube ile yapacağı görüşmelere çevrildi.

özel güvenlik
özel güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu