Ögg Haber

Özel Güvenlik Yasası Son Dakika Flaş

Kadroya geçiş olaylarından sonra özellikle güvenlik görevlisi personellerinin kadroya geçiş geçmeyeceği ile ilgili şaibeler sürmektedir. Bu konuda geçmiş yıllarda meclise verilmiş yasa tasarısı bulunmaktadır. Bu yasa tasarısında pek çok konu ele alınmaktadır. Yasa tasarısı henüz meclisten geçmemiş olmakla birlikte özel güvenlik yasası son dakika flaş üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meclise sunulan yasa tasarısında pek çok konu ele alınmıştır. Özellikle emeklilerine ve kadro olaylarına ilişkin konularda verilen yasa tasarısı henüz mecliste onaylanmayı beklemektedir. Bu onayın ardından kamuda çalışan özel güvenlik görevlisi personeli kadroya geçecek ve hakları genişleyecek. Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında değişiklik yapılmasına dair kanun şayet kabul edilirse maaşlarda da iyileşme yaşanacak.

Ayrıca kanunda ele alınan konular da oldukça sığdır. 2004 yılında hazırlanan bu kanun özel güvenlik görevlisi personelinin haklarına, personelde aranan şartlara ilişkindir. Ancak detaylı bir anlatım olmadığından dolayı işverenler de iş sözleşmesinde kendi lehlerine bazı kurallar getirmektedir.

Özel Güvenlik Yasası Son Dakika Flaş
Özel Güvenlik Yasası Son Dakika Flaş

Özel güvenlik yasası son dakika flaş gelişmelerini sitemiz üzerinden sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Örneğin özel güvenlik görevlisi personelinin sakal ve bıyık bırakmasına ilişkin herhangi bir karar kanunda yer almamaktadır. Fakat işverenler sakal ve bıyık olayına karşı çıkabilir. İşe başlamadan evvel iş sözleşmesinde bu maddeyi gözden kaçıran çalışan bıyıklı olarak işe geldiğinde işvereni ile bazı sorunlar yaşayacaktır.

Ayrıca özel güvenlik görevlisi mesleği oldukça zordur. Gerektiğinde görevlendirildiği alanı korumak için özel güvenlik görevlisi personeli canını ortaya koyar. Silahlı çatışmaya girer. Görevi esnasında yaşamış olduğu bu olayda yaşamını yitirebilir ya da vücudunda herhangi bir engel meydana gelebilir. Ancak kendilerinin şehitlik ya da gazilik vasfı bulunmamaktadır. İşte bu kanunda kendilerine gazi ve şehitlik sıfatlarının verilmesi önerisi de yer almaktadır.

Özlük hakları da önemli konulardan bir tanesidir. Yıllarca hizmet veren personelinin emekli olduğundan da iyi bir maaş alması ve tüm imkanlardan yararlanabilmesi hususunda çalışmalar yapılmaktadır. Şayet bu yasa onaylanırsa hem çalışma hem de emeklilik hayatında personelin ciddi manada olumlu gelişmeler kazanacağı kesindir. Özel güvenlik yasası son dakika flaş gelişmeler ile yasanın son durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

özel güvenlik

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı