Ögg Haber

Özel güvenlik zam beklerken zam altında ezildi

Özel güvenlik zam beklerken zam altında ezildi

özel güvenlik görevlisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçiler bilindiği üzere 4 aralık itibari ile kadro geçmiş ve adeta bayram sevinci yaşadıklarını hep beraber gördük. Özlük haklarını ve maaşlarda ciddi değişiklik bekleyen sürekli işçiliğe geçen taşeron işçileri yine hüsrana uğradığı gibi, günden güne gelen zamların altında adeta ezilir durumdalar. Tüm alacakları ve geçmişte tüm davalarından vaz geçtiğinin taahhüdünü vererek sürekli işçi statüsüne geçen işçiler pişman olduklarını belirtiyorlar.

Kadroyu biz getirdik diyen mesaj atan sendikalar ortadan kayboldu

Kamu kurumunda çalışan güvenlik görevlileri ile yaptığımız röportajda: Bizler kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçileriz, kadroya geçtiğimiz dönem, genel başkanımızın titizliği ile çalışması sonucu kadroya geçiş sağlanmıştır diye mesaj atan güvenlik sendikası şimdi hakkınızı arayacağım diye ortalıklarda gezer oldu. Aldığımız maalesef verdiğimize yetmiyor, artık dayanacak gücümüz kalmadı hükümetin buna el atmasını bekliyoruz. Hem Asgari ücret , Hem de bizlerin maaşı, Bu genel yapılan zamların yanında tamamen eridi, elektrik ve doğalgaza verilen zam zaten bizlere yapılan zam ile aynı bizler nasıl geçineceğimizi şaşırmış durumdayız.

Mesela benim bulunduğum il kırsal kesimde olduğu için ek işte yapamıyorum, tamamen ortada kaldık. Keşke bu sürekli işçi statüsüne keşke geçmeseydik. Eski halimizi mumla arar duruma geldik. DEDİ

Özel güvenlik haber sitesi olarak değişik kurumlarda çalışanlar ile röportaj yapmaya devam edeceğiz.

 

Özel güvenlik
Özel güvenlik

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı