Özel Güvenlik

ozelguvenlık büyümeye devam ediyor

ozelguvenlık, sektörü son dönemlerin en yoğun dönemlerini yaşamaya devam ediyor. Gerek kamu kurum ve kuruluşlarında gerekse özel sektörde Ozelguvenlık mesleği vazgeçilmez bir hale geldi. Savunma ve koruma görevi icra eden sektör çalışanları ise yaptıkları mesleği çok sevdiklerini dile getiriyor. Dünyanın sonrasında ise ülkemizin başına bela olan Covid-19 salgını döneminde birçok sektör küçülmeye giderken, özel güvenlik sektörü en az etkilenen iş kolları arasında kaldığı belirtiliyor.

Özel güvenlik personeli pandemi döneminde canla mücadele etti.

özel güvenlik Pandemi döneminde bilindiği üzere birçok sektör çanla başla mücadele ettiği gözlemlenmektedir. Bunların başında sağlık çalışanları olduğu bilinirken, sağlık bakanlığı bünyesinde hastanelerde çalışan özel güvenlik personeli ise gizli kahraman olarak görevlerini icra etmeye çalıştılar. Özel güvenlik görevlisi olmak için bilindiği üzere elli bir eğitime tabi tutulduktan sonra, yılda 6 defa bir birine takip eden aralıklar ile Emniyet genel müdürlüğü tarafından yapılan sınava tabi tutulmaktalar. Sınavdan 60 puan ve üstü başarı notu alan kursiyerler özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanmakta. Son dönemlerde bu eğitimleri almak isteyen kişilerin sayısında, diğer sertifika veren sektörlere göre azalma olmadı hatta bu sayıda artış olduğu belirtilmekte. Özel güvenlik temel eğitim kursları ful olarak eğitim vermeye devam ediyor.

Kamuda çalışanlar kadroya geçmesi ile patlama yaşandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron firma aracılığı ile çalışma yürütüldüğü dönemde, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın tüm kurumlarda çalışanları kadroya geçirmesinin sonrasında OzelGuvenlık sertifikası alarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenlerin sayısı neredeyse 2’ye katladığı görülmekte. Google analizlerine bakıldığında kamu kurum ve kuruluşlarında iş ilanı arayan kişilerin sayısında 2,5 kat artış olduğu gözlenmekte. Popülerliği günden güne artan ogg sektörü gelecek yıllarda Türkiye’nin lider sektörleri arasına girebileceği ise takip edilerek analiz edilmesi gerekmektedir.

bizleri sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün