Öz iş sendikasıÖzgüven sendikası

Özgüven sen ’i kadir sağlam mı liderliğe taşıdı ?

Özgüven sen kadir sağlam sayesinde lider oldu

Hak iş konfederasyonuna bağlı özgüven sen, özel güvenlik sektöründe en son kurulan özel güvenlik sendikası olarak bilinmektedir. Bağımsız olarak kurulan sendika kısa süre içerisinde bir çıkış yakalayarak hak iş konfederasyonuna bağlanmış ve yıllarca hak iş konfederasyonunda sektöre hitap eden öz iş sendikasına adeta rakip olarak faaliyetlerine devam etti. Konfederasyonun öz iş sendikası yönetiminde olan kişiler ile arasında olan sorunlardan dolayı öz güven sendikasını konfederasyon içerisinde adeta popüler hale getirerek sektör içerisinde liderliğe getirilmesine neden oldu. Sektör içerisinde en çok beğenilen ve güvenlik görevlileri tarafından sevilen güvenlik sendikası yıllar içerisinden liderliği eline alarak güvenlik sektörünün birinci sendikası olmaya  hak kazandı.

Öz iş sendikası neden hak iş ’ten ihraç edildi ?

Yıllarca hak iş konfederasyonunda özel güvenlik sektörüne hizmet eden güvenlik sendikası öz iş sendikası bilindiği üzere bulundukları konfederasyonda oy çokluğu ile ihraç edildi. Konfederasyon içerisinden edindiğimiz bilgilere göre güvenlik sendikası olan öz iş ’ten yönetimde olan ve genel başkan yardımcılık görevini yürüten kadir sağlam ’ın sendikadan uzaklaştırılması istenmiş ve sendikanın bu duruma olumsuz bakması nedeni ile konfederasyon ve sendikanın arası açılmış ve konfederasyon olağan kongresinde öz iş sendikasının ihracına karar verilerek yollarını ayırmak zorunda kaldığı iddia ediliyor. Yine edindiğimiz bilgilere göre sendika içerisinde de kadir sağlamın sevilmediği ama genel başkan yardımcılık görevini yürütmesinden dolayı sendika içerisinde kimsenin ses çıkaramamasına neden olduğu iddia ediliyor.

Kadir sağlam özgüven sen ’i lider yaptı

Konfederasyon ve sendika içerisinde yapmış olduğu çalışmaları beğenilmeyen kadir sağlamın yüzünden konfederasyondan ihraç edildiği iddia edilen öz iş sendikasının üyelerinin, cogu öz güven sendikasına geçiş sağlayarak, sendikanın kaderi ile oynadığı ve özgüven sendikasını liderliğe taşıdığı iddia ediliyor. Hak iş konfederasyonundan ihraç edilen öz iş sendikası kendisine alternatif oluşturarak kendisine ülkem iş konfederasyonu kurmuş durumda ve edindiğimiz bilgilere göre ise kadir sağlamın güvenlik  sendikasındaki görevinden alınarak ülkem iş konfederasyonu içerisinde bir sendikanın başına getirileceği iddia ediliyor.

Özel güvenlik haber sitesi olarak sektörde faaliyet yürüten tüm sendikalar detaylı takip edilerek sektörde çalışan ve üyelerine net bilgi verme amacı ile yayın hayatımıza devam etmekteyiz.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: