Özgüven Sendikası

Özgüven sen sendikası ’nı Trabzon il sağlık müdürlüğü terk ediyor.

Özgüven sen sendikası Trabzon da son günlerde hızlı bir çıkış sağlayarak kısa süre içerisinde üyeliklerde hız kazandığını geçtiğimiz haberlerde değerli özel güvenlik haber okurlarımıza bilgilendirme yapmıştık. Trabzon genelinde kyk ve gençlik spor bakanlığına bağlı cogu kurumların toley iş sendikası ‘na geçmesinin ardından, özgüven sen sendikası trabzon geneline atadığı kişinin hakkıyla değil de torpil ile atandığı iddiası sonucu trabzon il sağlık müdürlüğüne bağlı ve özgüven sen sendikasına üye olan kişilerin istifa ettikleri ve istifa ederek iş kolları belli olana kadar herhangi bir sendikaya üye olmayacakları iddia edilmekte.

Özgüven sen il sağlık müdürlüğü sorumlusu ile yaptığımız görüşmede:

Yıllardır sendikacılık yapmaktayım, sendikal mücadelede amaç işçilerin sorunları ve haklarının alınması üzerine çalışmalar yapmaktır. Özgüven sendikası genel merkez trabzon sağlık müdürlüğüne ek ödeme yazısını hepimiz hatırlıyoruz. Adeta 5188 sayılı kanun hiçe sayılmış bir vaziyette yazı gönderilerek sağlıkta çalışan güvenlik görevlileri her işi yapar veya yapsın yeterki bakanın belirttiği ek ödemeden bizde yararlanalım gibisinden gönderdiği yazı bizi derinden üzmüş ve biz yanlış anladık bir güvenlik sendikası kendi kanunu bu kadar düşürmez diye sineye çekmiştik. Ama Trabzon ’a bizleri hiçe sayarak atadığı temsilci, bizlerin yanlış anlamadığını, özgüven sen sendikasının mücadele amacı olmayıp sendika çıkarları için çalıştığını gösterdi.

Özgüven sendikası için Sendikal bilgi önemli değil, önemli olan başka sendikanın temsilcilerinin istediği ve sendikal faaliyet bilgisi olmayan kişiler torpil ile getiriliyor. Buradaki amaç ben veya diğeri değil önemli olan sendikal faaliyetler ve mücadele ruhu olan kişilerin seçilmesi, ama maalesef Trabzon’a atanan temsilci sendikal mücadele için değil, özgüven sendika başkanının yakın bir dostunun ricası üzerine gelen bir kişidir.

Sendikal mücadele facebook ta kurum bildirisi paylaşmak değildir veya iki kişi ile resim çekinip tatlı sözler ile facebook ta paylaşıp beğeni kazanmak düşüncesi değildir. Bizler gecemizi gündüzümüze katarak bir ayda yüzlerce üye yaparken, torpil ile gelen kişi 10 veya 15 kişiyi anca üyelik gerçekleştirdiği hepimiz bilmektedir. O üyelerde de bizi devamlı telefon ile arayıp bu kişi kim şu kişi kim diye bilgi alarak yapmıştır. Sendikaların gerçek mücadeleci kişileri seçmesi lazım sendika işi mücadele ve bilgi işidir. Genel merkezin gönderdiği yazıdaki gibi bizimde ek ödeme hakkımız, her işi yaparız yeterki para verin tarzı yazılar veya atamalar ile olmaz.

Trabzon il sağlık müdürlüğü özgüven sendikası ‘ndan istifa ediyoruz

Bu torpille atama sonucu trabzon il sağlık müdürlüğünde çalışan ve özgüven sendikası ‘na üye olan arkadaşlarım ile istifa ediyoruz. Ve iş kollarının tamamen belirlenene kadar hiçbir sendikaya üye olmayacağımızı buradan belirtiyoruz. İşçi için gerçek mücadele eden bir STK bulana kadar hiçbir sendikaya üye olmayacağız. Çünkü hangi STK ’ya baş vursak sonu hep hüsran oluyor. İşçi için mücadele değil, çıkar peşinde koştuklarını görüyoruz. Bu neden ile istifalarımız sürmeye devam edecek DEDİ.

Özgüven sen sendikası
Özgüven sen sendikası

özel güvenlik facebook sayfasınan bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ek ödenek yaralanamadik.
    696 khk giren arkadaşlar özel güvenlik arkadaşlar istifa edin iş kolları belli olmadi bizler asıl iş kolunda olmamız gerekiyor ben istifa ettim

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün