Özgüven sendikası

Özgüven sen sonunu hazırlıyor…

Özgüven sen sonunu – Hak iş konfederasyonuna bağlı özgüven sendikası, özel güvenlik görevlilerinden eksi not almaya devam ederken sendika içerisinde de kopmaların başlayacağı belirtiliyor. Sendikanın kurucularının özel güvenlik sektörüyle alakası olmayan ve çoğunluğu emekli veya özel güvenlik sektörüyle alakası olmayan kişilerden oluşan sendikadan istifaların gelmesi beklendiği belirtiliyor.

Sendikanın içi kaynıyor

Edindiğimiz bilgilere göre sendika içerisinde il temsilcileri ve bölge başkanları olmak üzere ayak oyunlarının sıkça olduğu belirtiliyor. Sendika yönetimi ise işi gücü bırakıp, Hak iş konfederasyonundan ihraç edilen öz iş sendikasının il temsilcilerinin peşine düştüğü ve herkese teklif götürdüğü belirtiliyor. Diğer sendikaların temsilcileri sendikalarına almaya çalıştığı iddia edilen sendika içerisinde ise kaynamalar başladığı belirtiliyor.

Sendika başkanı yetersiz

Özel güvenlik sektörüyle alakası olmayan sendika başkanına tepkiler büyümeye devam ediyor. Sektör içerisindeki olaylara kulak kapatan başkanın ise nasıl bir yol izlediği veya kimlerden akıl alarak proje yaptığı sır gibi saklanıyor. Geçtiğimiz günlerde bayan güvenlik meslektaşımızın darp edilmesine kulak tıkayıp, ses çıkartmayan sendika ve başkanına bayanlardan tepki çığ gibi büyüyor.

Özgüven sen bir projemi ?

Sendikanın kurucularının çoğunun sektörden uzaktan yakından bir bağı bulunmayan kişilerden oluşması, sektör içerisinde olan olaylara müdahil olmamaları, saha çalışmasını bilmedikleri için diğer sendikaların il temsilcilerine teklif götürerek sendikaya çekmelerinden dolayı, cogu eski sendikacıya göre özgüven sendikasının bir proje olduğunu öz iş sendikasına alternatif kurulduğu üye sayısından dolayıda ses çıkarılmadığı iddia ediliyor.

Öz güven sendikası üyeler mutlu değil

Özgüven sen sonunu sendikasına diğer sendikalardan geçen güvenlik görevlilerinin mutlu olmadığı eski sendikalarını mumla aradığı belirtiliyor. Üyelerin cogu alternatifleri olmadığından dolayı mecburiyetten dolayı üyeliklerini gerçekleştirdikleri iddia edilirken, yönetiminde bunu bildiğinden dolayı rahat davrandıkları belirtiliyor.

Bizi facebook özel güvenlik sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu