Özgüven sendikası

Özgüven sendikası güvenlik iş sendikasını bölüyor mu ?

Özgüven sendikası – bilindiği üzere hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten ve Türkiye ’nin en büyük özel güvenlik sendikası olarak güvenlik sendikası son dönemlerde hızlı çıkışları sektör içerisinde çalışanların dikkatini çekmekte. Neredeyse her kamu kurum ve kuruluşunda üyesi bulunan güvenlik sendikasının üyelerinin sendikalarından memnun olduklarından dolayı, arkadaşlarına da tavsiye ettikleri ve bu nedenle sendika büyümeye devam ettiği iddialar arasında. Bağımsız olarak kurulan sendikanın hızlı çıkışlar yapması hak iş konfederasyonunun dikkatini çekmiş ve kurulduktan bir süre sonra kendi büyümesine aldığı bilinmekte. Konfederasyon bünyesine alındıktan sonra adeta tutulamayan sendika oldugu en son ki istatistiklere göre ise en yakın olan güvenlik iş sendikası ile arasında yaklaşık 6 bine yakın üye olduğu görülmekte.

Özgüven sendikası

Güvenlik iş sendikasından özgüven sendikasına geçiş yapanların çok olduğu iddia ediliyor ?

Güvenlik iş sendikası – son dönemlerde, sendikanın kayyum ve yöneticilerinin sosyal medya üzerinde çıkan haberlerin sonrasında, güvenlik sendikasına rağbetin arttığı belirtiliyor. Hasan çiydem ‘in güvenlik iş sendikasına kayyum istemli açtığı dava sonrasında yerel mahkemenin ret vermesi sonucunda bir üst mahkeme olan (BAM) Bölge idare Mahkemesi ‘ne taşınması sonucu, mahkemenin vermiş olduğu kayyum kararına onay vermesi, sektör üzerinde çok konuşulan bir haber olduğu bilinmekte. BAM ‘ın vermiş olduğu kayyum kararını yalanlayan güvenlik iş sendikası, geçtiğimiz günlerde kayyum kararına itiraz ederek bir üst mahkemeye gönderdiği iddia ediliyor. Bölge idare mahkemesinin, kesin olmayan kararının ardından bazı kamu kurumlarında çalışan üyelerin, sendikalarını değiştirmesine neden oldugu iddia ediliyor.

Özgüven sendikasına geçiş yaptığı iddia edilen bazı kurumlar ?

Kamuda çalışan ve güvenlik iş sendikasına üye olan bazı özel güvenlik görevlileri bağlı bulundukları sendikadan istifa ederek hak iş konfederasyonu üzerinde faaliyet yürüten özgüven sendikasına geçtikleri belirtiliyor. Bu kurumlar hangisi diye Özel güvenlik haber olarak yaptığımız araştırmada ise; Türk iş konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten güvenlik iş sendikasından istifa eden, Tunceli üniversitesi, Hatay devlet hastanesi, Karaman üniversitesi, Karaman devle hastanesi, Karaman kredi yurtlar kurumunda çalışan ögg ’ler mevcut sendikası olan güvenlik iş sendikasından istifa ederek, güvenlik sendikasına katıldığı ve özgüven sendikasında çoğunluğu sağlayarak tek yumruk olmayı planladıkları belirtiliyor.

Özgüven sendikası
Özgüven sendikası

özel güvenlik haber facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: