Özel Güvenlik

Ptt güvenlik görevlileri baş edemiyor

Ptt güvenlik görevlileri – corona virüs nedeni ile ülke çapında çeşitli önlemler alınmaya devam ederken, maalesef bu önlemlere uymayan çok sayıda vatandaşımızında olduğu görülmektedir. Hem kendi sağlığı hemde diğer vatandaşların canını tehlikeye atan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla olduğu görülmekte. Genel olarak ptt ve banka önlerinde yoğun olarak görülen maaş ve yardım parası almak isteyen vatandaşların yoğunluğu sıkça karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu zor süreçte bu kurumlarda çalışan ptt güvenlik görevlileri ‘ne yoğun şekilde iş düştüğü görülmektedir. Neredeyse her ilde bu kurumlarda yoğun şekilde kuyruklar oluşması çalışanları tedirgin ettiği bilinmektedir.

Batman ptt güvenlik görevlileri zor durumda

Batman merkez postane ve diğer şubelerin önleri sabah saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşmasına neden oluyor. Emekli maaşı, elektrik faturası, engeli maaşı, yardım parası gibi işlemler için uzun kuyruklar oluşmasına neden oluyor. Sık sık özel güvenlik görevlilerinin sosyal mesafe korunmasının adına uyarılarda bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT şubelerinin, yaşanan yoğunluğun çalışanlar ve müşterilerin Koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla kapatılması kararı, vatandaşın tek bir şubeden işlem yapmak zorunda kalmaları mağduriyete neden oldu.

Özel güvenlik, bekçi, polis gibi kolluk kuvvetlerinin ptt önünde sosyal mesafe ve korona virüs tedbirlerini sıkça dile getirmesine rağmen cogu vatandaşın bu önlemlere uymadığı görüntülendi.

Ptt güvenlik görevlileri
Ptt güvenlik görevlileri

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu