Ögg Haber

PTT PALL güvenlik ’lere memur sen sahip çıktı

PTT PALL güvenlik ile güvenlik iş sendikası arasında bir toplu sözleşme imzalandığı ve sendika bunu asrın sözleşmesi olarak sosyal medyada sponsor reklam vererek duyurmuştu. Sendika yönetimi tarafından il ve bölge başkanlarına talimat verilerek bu haberin her yerde paylaşılmasını ise sendika ’nın genel başkanı bizzat istediği iddia edilmişti.

Bilindiği üzere ülkemizin başına bela olan korona virüs nedeni ile kamu kurum ve kuruluşları her türlü tedbiri alırken, işleri gereği ptt çalışanları bu durumdan mağdur oldukları bilinmektedir. Yaptıkları iş gereği tedbir alarak her gün işlerine devam eden güvenlik görevlileri, Asrın sözleşmesini imzaladığı sendikadan maske ve eldiven istediği iddia edilirken, sendikadan ise biz sizlere bu ürünleri tedarik edemeyiz kurumunuzdan alın cevabı geldiği belirtiliyor. Son dönemlerde ptt pall güvenlik görevlileri, ülkenin çeşitli illerinde istifa ederek ya boşta kaldığı veya başka sendikaya geçtiği belirtilirken, Ankara ve İstanbul ‘dan bu sayının 50’yi geçtiği belirtilmekte.

Sendika’nın bir karı yok

PTT PAAL güvenlik görevlisi ile yaptığımız görüşmede; bizler ptt pall üzerinde çalışan özel güvenlik görevlileriyiz ve asrın sözleşmesi diye bir algı oluşturuldu. Maalesef bizler hariç bu asrın projesini duydu ama bizlere ekstra bir katkı sağlamadı. Sağlık çalışanlarını alkışlayan ve bizimle sözleşme imzalayan sendika hiçbir derdimize merhem olmadı. Her zaman yanınızdayız, bizi her konuda arayın diyen sendikayı, Ülkemizin bu zor ve hazırlıksız yakalandığımız korona virüs nedeni ile, sendikadan eldiven ve maske istedik, bizlere temin edemeyecekleri belirttiler.

PTT PALL güvenlik
PTT PALL güvenlik

PTT PALL güvenlik görevlileri olarak çoğumuz bu sendikadan memnun değiliz. Ve istifa ederek dayanışma ücreti almaya devam, etmeyi düşünüyoruz. Sizin aracılığınız ile buradan tüm arkadaşlarımıza belirtmek isterim, arkadaşlar hangi sendika olursa olsun bir sendikadan istifa edip dayanışma ücreti alabilirsiniz. Aldığın parada hiçbir değişme olmamaktadır. Sendikalı işçi ile sendikasız işçi arasında maaş farkı olmaz, bazı sarı sendikalar alacaklarınızı alamazsınız diye sizlere yanlış bilgi veriyor. Hiçbir alacağınız kalmaz. Size böyle mesaj atan olursa bu mesajları kaybetmeyin veya sizin yanınıza geldiklerinde kayıt alın DEDİ.

k

Toplu sözleşmeyi güvenlik iş yaptı, hakları memur sen aldı

Güvenlik iş sendikası olarak, PTT PALL çalışanları bayram müjdesi beklerken, bu müjdeyi memur sen il başkanı Ali YAZ verdi. Ve bayramdan önce yaklaşık 2000 bin yeni türk lirasına denk gelen bir ödeme hesaplarına yatacağını duyurarak, tüm özel güvenlik görevlilerine bizleri koruduğunuz için teşekkür ederim diyerek sözlerini bitirdi.

PTT PALL güvenlik
PTT PALL güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu