iskur iş ilanı

Saglık bakanlığı personel alımı 2022 yılı 10 bin kişi istihdam edilecek

Saglık bakanlığı personel alımı 2022 yılı için 10 bin işçi alımı gerçekleştirecek. Sağlık bakanlığı üzerinde çeşitli illerde ve branşlar da alım bekleyen okurlarımız için derlediğimiz haber personel dagılımı ve başvuru şartlarını derledik.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2022 yılı içerisinde 10 bin kamu işçi alımı gerçekleştirecek. Saglık bakanlığı personel alımı 10 bin kişilik alım için hangi branşlar da personel alımı gerçekleştireceğini araştıran adaylar için alım şartları ve süreç detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Hastanelere personel alımı hangi kadrolarda olacak

Hastanelere personel alımı ise 2022 yılı içerisinde Temizlik görevlisi, özel güvenlik görevlisi, klinik destek personeli ve aşçı alımı olmak üzere 4 branşta personel alımı gerçekleştirilecek. Saglık bakanı Fahrettin Koca’nın geçmiş dönemlerde belirtmiş olduğu 10 bin kişilik alım 2022 yılı içerisinde beklenmekte ve 4 kadrodan oluşmaktadır.

Kamu işçi alımı mezuniyet detayları

Kamu işçi alımı için sağlık bakanlığı personel alımı için belli şartladın taşınması gerekmektedir. Bunların başında ise mezuniyet şartı bulunmaktadır. Buna göre şartlar ise

 • Temizlik personel alımı için en az ilköğretim mezunu olması
 • Klinik destek personel alımı başvuru için liselerinsağlık hizmetleri alanı – hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olması
 • Özel güvenlik alımı (silahsız) en az lise mezunu ve özel güvenlik kimlik kartının aktif olması gerekmektedir.
 • Aşçı personel alımı için lise ’den

Lise mezunu adaylar için; yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının birinden veya dengi alan/dalının birinden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adaylar için; aşçılık, hazır yemek ve aşçılık, mutfak yönetimi, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları programlarından birinden veya dengi programlardan mezun olması gerekmektedir.

Sağlık işçisi alımı (son dönem)

Sağlık işçisi alımı geçtiğimiz dönemde (2020) yılı içerisinde 14 bin kişi olarak gerçekleşmişti. Yapılan bu alımda

 • 10 bin 998 temizlik personeli
 • 1000 klinik personel alımı
 • 2000 özel güvenlik alımı
 • 2 aşçı alımı gerçekleşmişti.

Yeni 10 bin işçi alımında da benzer kontenjanlara yakın atamalar olacaktır.

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı şartları nelerdir?

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıması,

 • 18 yaşını tamamlamış olması,
 • 35 yaşını doldurmamış olması,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olması,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemesi şartları vardır.
10 bin işçi alımı başvuruları ne zaman olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 40 bin sağlık personeli ile işçi alımı başvuruları kapsamında ilk süreci başlatmıştı. 20 bin sağlık personeli atamasında başvurular tamamlandı. 10 bin işçi alımı ile 10 bin sağlık personeli alımı ise 2022 Mart ayı içerisinde olacak. Adaylar sürecin daha fazla uzamaması adına Ocak ayı itibarıyla hemen başvuru ilanlarının yayımlanmasını talep ediyor.

Kaynak: isilanlarikariyer com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Yine yaş sınırı 35 yaş üstü aç kalacak heryerde yaş sınırı bu kadar insan nasıl ev geçindirecek yaş sınırınına çözüm lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: