özel güvenlik iş ilanları

Savunma sanayi güvenlik alımı

Savunma sanayi güvenlik alımı için Türkiye iş kurumu üzerinden ilan yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Savunma sanayi başkanlığı kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere, kura ile önlisans mezunu güvenlik alımı gerçekleştireceğini ilan etti.

Yayına alınan ilanda kpss şartı aranmaksızın toplamda 10 personel istihdam edecek. Yayınlanan ilanlarda il, branş ve alım yapılan kurum personel sayısı farklılık gösterebilmektedir. Yayına alınan tüm ilanları okurlarımıza iletmekteyiz.

İşkur özel güvenlik alımı başvuru detayları

İşkur özel güvenlik alımı için yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar kurumun yayınlamış olduğu şartları taşıyor olması gerekmektedir. Her kurum kendi içerisinde farklılıklar gösterebilmektedir. Savunma sanayi güvenlik alımı için yayınlanan ilana göre ise

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Son başvuru tarihi itibari ile 18 (onsekiz) yaşını doldurmuş ve 30 (otuz) yaşından gün almamış olmak ve adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

En az ön lisans, tercihen Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

İlk başvuru tarihinden önce Ankara il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Kadınlarda en az 1.65 cm, erkeklerde en az 1.75 cm boyunda olmak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilo arasındaki fark 10 (on) kilodan az ya da fazla olmamak (Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların, aile hekimliğinden istenilen boy ölçülerine sahip olduklarını dair belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir) ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle en az 6 (altı) ay geçerlilik süresi olan silahlı özel güvenlik sertifikasına ve silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Kamu özel güvenlik alım tarihleri

Kamu özel güvenlik alım için yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar 01.04.2022 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yayınlanan ilana aşağıdaki link üzerinden gerçekleştirebilirler.

Savunma sanayi güvenlik alımı Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu