Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Silahsız özel güvenlik iş ilanları

özel güvenlik sektöründe ögg kimliği olan ve Silahsız özel güvenlik iş ilanları arayan sayısı silahlı özel güvenliği geçti. Sektöre olan yoğun ilgi sürerken, bir taraftan da yeni güvenlik sertifikası alımları hızlı bir şekilde devam etmekte olduğu görülmekte. Bilindiği üzere özel güvenlik sektörü silahlı özel güvenlik ve silahsız özel güvenlik olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Silahlı özel güvenlik sertifikası alan güvenlik personeli, silahsız olarak ta görev yapabilirken, silahsız ögg sertifikası alan kişi sadece silahsız olarak görevini sürdürebilmektedir. Büyükşehirlerdeki özel güvenlik ilanlarına bakıldığı zaman genel olarak silahsız güvenlik görevlisi daha fazla aranmakta olduğu görülmektedir. Silahlı olarak genelde banka, para transferi, ptt gibi para yoğunluğu olan kurumlarda alım gerçekleştirilmektedir.

Silahsız Özel Güvenlik İş İlanları

Silahsız güvenlik iş ilanları %60 ise silahlı güvenlik iş ilanları %40 gibi aramalar gerçekleştirilmektedir. Özel güvenlik kimlik alımındaki dağılıma da bakıldığı zaman çoğunluk olarak silahsız olarak sertifika alımı gerçekleştirirken, genel olarak da bayan güvenlik görevlilerinin silahsız olarak çalışmak istedikleri görülmektedir.

Türkiye genelinde ortalama 1,5 milyona yakın özel güvenlik kimlik kartı sayısı olduğu bunun 800 bine yakın bir kısmı aktif olarak çalıştığı bilinmekte, 300 bine yakın bir kısmı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışırken, 500 ile 550 bin civarında bir kısım güvenlik personeli ise özel sektörde çalıştığı belirtiliyor.

 

özel güvenlik haber

Silahsız özel güvenlik iş ilanları
Silahsız özel güvenlik iş ilanları

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu