Sürekli İşçi Alımı

tcdd personel alımı 60 işçi alımı 4 ocak son gün

tcdd personel alımı 4 Ocak 2021 tarihi ile sona erecek olan ilanında 60 değişik branşlar da personel alımı yapacak. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Türkiye iş kurumu üzerinden çeşitli branşlar da personel ihtiyacını gidermek amacı ile geçtiğimiz günlerde ilan yayınladığı bilinmektedir. TCDD personel alımı ilanında birçok pozisyonda eksik personel ihtiyacını gidermek için yayınladığı ilanın bitimine son bir gün kaldı.  TCDD bünyesinde vasıflı 60 personel alımının detayları Türkiye iş kurumu üzerinden belirlenmiş olmasına rağmen özel güvenlik haber sitesi olarak okurlarımıza sunacağız.

 

TCDD işçi alımı

TCDD’ye 13 Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi, 14 Lokomotif Tamircisi, 14 elektrikçi, 12 Vagon İmal ve Tamircisi, 4 Kaynakçı ve 3 Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü olmak üzere toplam 60 işçi alımı yapılacak.

Adaylar, ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

İŞ BAŞVURU İŞLEMLERİ

 

İŞKUR’dan bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde  (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresindeki ilan edilen tarihe kadar, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

İŞKUR’dan bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

tcdd personel alımı
tcdd personel alımı

Sözlü sınavı TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitemizden duyurulacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

İlanlara; TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün Ağır ve Tehlikeli İşyeri kapsamında olması ve işçilerin güç gerektiren işlerde çalışacağından dolayı sadece erkek adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Taleplerimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler:

Başvuru Formu

Öğrenim belgesi,

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),

Askerlik durum belgesi (terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğunu belirtir),

KPSS Sonuç Belgesi (2020 tarihli)

İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)

SÖZLÜ SINAV

Adaylar yapılacak sözlü sınavında sına kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan işçiler, tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25.maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin yüzde 50’si oranında tazminat talep edilir.

İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

tcdd personel alımı
tcdd personel alımı

Kadrolara göre belirlenmiş başvuru şartlarını görüntülemek ve İŞKUR üzerinden hemen online başvuruda bulunmak için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ.

Ardından, açılan sayfa üzerinde yer alan ‘’İşyeri Ünvanı’’ kısmına aynen ‘’ TCDD TAŞIMACILIK A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’’ yazıp ‘’Ara’’ butonuna basınız.

 

tcdd personel alımı hakkında daha fazla bilgi için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu