Toplum Yararına Program

Toplum yararına program 24 ay şartı genişletildi mi?

 

Toplum yararına program kapsamında çalışan işçilerin 24 ay şartı genişletildiği iddia edilirken. Şu anda 24 ay ’ı doldurduğu için işten çıkartılan işçilerin olması typ çalışanlarını tedirgin etmeye başladı. Bilindiği üzere toplum yararına program kapsamında bir kurumda en fazla 24 ay çalışılabiliyordu. Ama diğer kurumları tekrar başvuru yapılabiliyordu. Yapılan son değişiklik ile hangi kurum olursa olsun 24 ay typ kapsamında çalışma yapan bir vatandaş tekrar toplum yararına program kapsamında çalışma yapamayacağı iddia ediliyor.

İşkur müdürlükleri kurum yetkililerine bilgilendirme yazısı gönderiyor

Son dönemlerde okulların açılması ile en büyük typ alımı yapan milli eğitim bakanlığı ’na Türkiye iş kurumu bilgilendirme yazısı göndermeye başladığı belirtiliyor. Kırıkkale ilinde yaklaşık 30 ile 40 kişilik bir toplum yararına program çalışanın 24 ay çalışma şartını doldurduğu için çıkışları verildiği belirtiliyor.

Toplum yararına program
Toplum yararına program

İşkur typ kapsamında 2017 yılından sonrasını kapsıyor

İşkur typ kapsamında 2017 yılından 2020 yılına kadar çeşitli kurumlarda typ kapsamında çalışan ve 24 ay süresini dolduran kişilerin iş akitleri feshi edilmeye başladı. Bunun ilk örneği olarakta Kırıkkale ilinde gerçekleşti. Ogg haberler olarak konunun netlik kazanması adına ise Türkiye iş kurumu müdürlüğüne bilgilendirme talep edildi. Kısa süre içerisinde gelecek yazı ile değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz.

İŞKUR’un resmi sitesinde ise ‘’ bir katılımcı 27/09/2017 tarihinden itibaren Typ ‘de en fazla 24 ay yararlanabilir.’’ İbaresi ile kurum fark etmeksizin olduğunu kanıtlar niteliğinde.

İşkur typ hakkında en güncel ilgiler için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu