Toplum Yararına Program

Typ 2019

Yüklenici olarak kamu kurumlarının öncülük etmesi ve İŞKUR ile yapılan anlaşmalar sonucunda kamu kurumlarına ve iştiraklerine personel alımı yapılmaktadır. TYP 2019 personel alımı nasıl yapılır, ilanlara nasıl ulaşılır, başvuru aşamaları nasıldır gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

TYP İlanlarına Nasıl Ulaşılır?

İlanlara ulaşmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi internet üzerinden ilanlara ulaşmak, diğeri ise İŞKUR İl Müdürlüklerine fiziki olarak başvurudur. İnternet üzerinden başvuru yapmak için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfada iş arayan giriş kısmına kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapmanız gerekmektedir. Şayet kaydınız yoksa kullanıcı kaydı yaparak ve kişisel bilgilerinizin tamamını doldurarak iş arama durumunuzu aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Daha sonra online işlemler> istihdam> Toplum Yararına Programlar kısmını seçiniz. Burada TYP arama, TYP başvuru ve TYP başvurularım şeklinde 3 farklı başlık karşımıza çıkacaktır. TYP 2019 ilanları hakkında bilgi almak için TYP arama kısmını seçiniz. Burada karşımıza bir menü geliyor. İkamet ettiğiniz şehri seçerek kolayca arama yapabilirsiniz. Filtreleme sonrası yapılacak olan alımlara dair ilanlar listelenecektir. Başvur butonuna tıklayarak kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz başvurular hakkında bilgi almak için TYP başvurularım kısmına giriş yapmalısınız. İnternet üzerinden bu işlemleri yapmak istemiyor ya da ilanlara ulaşamıyorsanız ilinizde bulunan İŞKUR müdürlüklerine giderek size atanan danışman eşliğinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonrası 3 farklı şekilde işe alım süreci işlemektedir. Noter huzurunda çekilecek kura, liste ya da iste ile kura yöntemlerinin karma olarak kullanılması ile alım yapılmaktadır.

TYP 2019 alımları şu anda da devam etmektedir. İllere göre alımlar değişiklik göstermektedir. Bu konuda bir filtreleme yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine şubelerden yapılacak olan alımlara dair bilgi alabilirsiniz. Danışmanlar TYP başvurularının ne zaman başlayacağı hakkında bilgi sahibidirler.

Typ 2019

alımları şu anda da devam etmektedir. İllere göre alımlar değişiklik göstermektedir. Bu konuda bir filtreleme yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine şubelerden yapılacak olan alımlara dair bilgi alabilirsiniz. Danışmanlar TYP başvurularının ne zaman başlayacağı hakkında bilgi sahibidirler.
TYP alımları maksimum 9 ay olmaktadır. Ancak farklı bir programa katılım sağlayarak bu süreyi uzatabilirsiniz. İşsizlik oranlarının azaltılması, işsizlere iş gücü sağlanması amacı ile başlatılan TYP programlarına sizler de katılım sağlayabilirsiniz. Aktif olarak öğrenci değilseniz, emekli ve malul aylığı almıyor ve reşitseniz hemen başvuru yapabilirsiniz.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu