Toplum Yararına Program

Typ başvuru ne zaman başlayacak ?

Typ başvuru 

typ olarak okullarda çalışmak isteyen güvenlik ve temizlik işçileri başvuruların hangi tarihte başlayacağını merak etmekte. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, milli eğitim bakanlığı ve içişleri bakanlığı tarafından 3’lu protokol imzalanarak. Yaklaşık 2 senedir, okullara güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirmektedir. 8 aylık süre zarfında okullarda çalışma hayatını sürdüren özel güvenlik görevlileri ve temizlik görevlileri bu sene Typ Başvuru tarihlerini sabırsızlıkla bekledikleri belirtiliyor. Ülkemizin son dönemlerde ekonomik nedenlerden dolayı işsizliğin yoğun olduğundan dolayı, hükümetin istihdamın devamı için hayata geçirilen, Typ güvenlik alımı bilindiği üzere İŞKUR üzerinden alımlar gerçekleştirilmektedir.

Typ kadrolumu ?

Çoğu başvuru yapmak isteyen kişilerin kafalarındaki soru ise Typ başvuru yaptığım zaman kadrolu mu oluyorum düşüncesidir. Özel Güvenlik Haber olarak bu sorunun cevabını merak eden güvenlik görevlilerine izah edelim. TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında İŞKUR üzerinden okullara ve kamu kurumlarına 8 aylık istihdam amacı ile ülkedeki ekonomik krizde istihdamın önünü açmak adına yapılmaktadır ve kadrolu olarak değil 8 aylık sözleşme ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmaktadır.

Bu sene başvurular ne zaman ?

Okullara güvenlik ve temizlik işçisi alımı bu sene ağustosun son günlerde başlayacak ve kurularda hak kazanan adaylar. 9 Eylül 2019 da Okullarda ÖZEL GÜVENLİK olarak çalışmaya başlayacaklar. 81 il güvenlik ve temizlik elemanı alımı yapacak.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu