özel güvenlik bilgi sistemi

Typ başvuruları başlıyor

Typ başvuruları yakında başlayacak

Typ kapsamında okullarda çalışmak isteyen özel güvenlik ve temizlik işçileri typ başvuruları ne zaman olduğunu merak etmektedir. Toplum yararına program kapsamında okullarda 8 aylık süre zarfında çalışma hayatı, sürdürmek için başvuruları takip etmekte. Özel güvenlik ve temizlik işçileri başvuruların başlayacağı tarihini beklemektedir. Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı, Milli eğitim bakanlığı ve İçişleri bakanlığı tarafından 3’lu protokol ile alım gerçekleştirmekte. Yaklaşık 3 senedir okullarda faaliyet yürüten işçiler. Bu seneki başvurular ve bulunduğu illerde kaç personel alınacağının araştırmasını İŞKUR birimlerini arayarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar.,

Geçen seneki typ personeli bu sene başvuru yapabilecek

Çalışma hayatına başlayacak olan Typ personeli, çalışma yaptığı kurumda en fazla 24 ay çalışma şartı olduğu bilinmektedir. bu ise yaklaşık bir kişinin 3 defa kura da çıkması şartı ile çalışabilme hakkına sahip olmaktadır. Geçmiş senelerde Okullarda typ kapsamında çalışan işçilerden, Milli eğitim müdürlükleri, okul aile birlikleri ve Özel güvenlik personelleri adına ise Emniyet müdürlüklerinin olumlu görüşleri olduğu bilinmektedir. Kamuda çalışan Taşeron işçilerinin kadro (Sürekli işçi) pozisyonuna geçtiği 4 aralık tarihinde çalışmalarına rağmen sadece İŞKUR aracılığı ile çalıştıkları için kadroya geçemeyen mevsimlik işçiler, bu sene başvuru yapacakların çoğunluğu ise yine kadro umudu ile başvuru yapacağı görülmektedir.

Bu sene Typ başvurular başlayacak

İŞKUR üzerinden aldığımız kesin olmayan ama geçtiğimiz yıllarda da aynı şekilde olan başvuru tarihleri eylül ayının sonun ekim ayının ilk hafta arasında gerçekleştireceği belirtiliyor. Geçtiğimiz dönemde de aynı tarih aralıklarında gerçekleştirilen başvuru ve kura dönemi sonrası illere göre değişiklik gösterse de genel olarak bu tarihler arasında gerçekleştirilmektedir ve kasım ayı içerisinde kurada çıkan personellerin okullarda çalışmaya başlayacakları belirtiliyor. Özel güvenlik haber olarak gerekli araştırmalar yapılarak typ kapsamında tüm haberleri sitemizden öğrenmeye devam edebilirsiniz ve attaki resmi tıklayarak Özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

özel güvenlik
özel güvenlik haber, Typ başvuruları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu