Toplum Yararına Program

typ başvuruları ne zaman yapılacak

typ başvuruları ne zaman yapılacak

typ başvuruları ne zaman – Milli eğitim bakanlığı, içişleri bakanlığı ve çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının aracılığı ile okullarda güvenlik ve temizlik elemanı olarak çalışan işçiler 9 aylık bir süre içerisinde çalışma hakkı oldugu bilinmektedir. gecen ayın sonunda,9 aylık çalıştıkları okullardaki çalışma hayatları bittiği özel güvenlik haber sitemizden sizlere duyurmuştuk.

Ülkemizin ekonomik sıkıntılar çektiği son dönemlerde milli eğitim müdürlükleri aracılığı ile okullara tekrar hizmet alınıp alınmayacağı belli olmazken, yaklaşık 20 bin özel güvenlik görevlisi ve 50 bine yakın temizlik işçisi typ başvuruları ne zaman olacağını araştırır durum. Gecen yıl Okullara typ başvuru ekim ayının son haftaları oldugu bilinmekte ve kasım ayının 2 si gibi okullara başlayan Typ güvenlik görevlileri ve  typ temizlik işçileri görevlerine başladığı bilinmekte.

ÜLKENİN EKONOMİK SIKINTISI TYP BAŞVURULARINI ARTIRDI

ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar hem işçi hemde işvereni ciddi şekilde etkilediği görülmektedir, cogu işveren iş yerlerini kapatmak veya işçi azaltımına gittiğinden dolayı, işsizlik sayısı gecen seneki durumlara göre yaklaşık 2 katına cıkmış durumda ve bunun neticesinde ise Typ işsiz kesim tarafından rağbet görülür bir hal almıştır. Bu durumun neticesinde işkur aracılığı ile alım yapılan toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen kişiler  başvuruları ne zaman olduğunu merak etmekte.

Kapsam şartlarında çalışmak isteyen işçiler beklemeye devam ederken, typ başvuruları henüz belli olmamakla beraber, bu sene milli eğitim bakanlığı kapsamında alım olup olmayacağa henüz netlik kazanmamıştır. Alım gerçekleşmesi neticesinde tekrar ekim ayında alınacağı beklenmektedir.

 

typ başvuruları ne zaman
typ başvuruları ne zaman

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu