Toplum Yararına Program

Typ güvenlik alımı başladı

Typ güvenlik alımı başladı

Typ güvenlik alımı işkur üzerinden yayınlanmaya başlaması üzerine binlerce işkur başvurusu bekleyen işsizi sevindirdi. Cuma aksamı 2 ilin başvurularını yayınlan İŞKUR’un resmi internet sitesi yoğunluktan dolayı belli bir süre yavaşlama yaşadığı gözlerden kaçmadı. Toplum yararına program bilindiği üzere 3 bakanlığın ortak protokolü ile devreye yaklaşık 3 sene önce girdi. Ve girdiği günden günümüze, işsizliğin ve ekonomik krizin nedeni ile rağbet gördüğü bilinmektedir. Son dönemlerde ülkemizin ekonomik sıkıntılar çekmesinden dolayı cogu firma ve özel sektör kapanma aşamasına geldiği, kapanmayanların ise ciddi bir işçi azaltmasına gittiği bilinmekte, işsizlik ile baş etmeye çalışan yurttaşlar ise, iş ve işçi bulma kurumu aracılığı ile yaşam mücadelesini gerçekleştirmek amacı ile iş imkanlarını değerlendirme çalışıyor.

Typ güvenlik alımı başvuruları aydın ve sakarya illerinde başladı

Typ başvurusu olarak okullarda güvenlik görevlisi olmak isteyen özel güvenlik kimlik kartı ‘na sahip kişilerin sabırsızlıkla beklediği Typ güvenlik görevlisi başvurularının başlangıcı dün İŞKUR’un resmi internet sitesinden yayınlandı. Aydın ve sakarya illerinde dün itibari ile başvuruların başlaması diğer illerde başvuruların açılmasını bekleyenleri sabırsızlandırdı. Sosyal medya üzerinden çeşitli grup ve sayfalardan yoğun şeklinde typ başvuruları hakkında bilgi alış verişine başlanıldı. Özel güvenlik haber (Ogghaber) sitesi olarak işsiz olarak hayatlarını devam ettirmeye çalışan ve Güvenlik iş ilanları ’nı takip edenlere destek amaçlı her ilde yapılacak olan Typ paylaşımlarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Typ başvuruları ne zaman başlayacak ?

Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen kişilerin sabırsızlıkla beklediği başvuruların ne zaman başlayacağı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olurken, İŞKUR çalışanları ise net bir bilgi paylaşmamakta olduğu görülmektedir. Aydın ve sakarya illerinin başvurularının başlaması ise diğer illerde bekleyenlerine derin bir nefes aldırdığı belirtiliyor. Tüm illerin başvurusu ise bu Pazar gece saat 24:00 itibari ile başlayacağı belirtiliyor.  İşkur üzerinden ise başvuru yapacağınız linki aşağıda bulabilirsiniz.

Başvuru için Tıklayınız linkini tıklayarak başvurunuzu internet üzerinden de gerçekleştire bilinmektedir. Linki tıkladıktan sonra açılan başvuru ekranına bulunduğunuz ili yazarak arama yaptırarak başvurmak istediğiniz branşa başvurabilirsiniz.

özel güvenlik
Typ güvenlik alımı başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu