Toplum Yararına Program

Typ güvenlik son dakika

Typ güvenlik son dakika

Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen kişi sayısı son yılların en yoğun dönemini yaşadığı görülmekte. Ülkemizde işsizliğin ve ekonomik krizin baş gösterdiği yaşadığımız dönemde 8 aylık çalışmak için typ başvurularını bekleyen kişilerin sayısı 100 binlere ulaşmış durumda. Milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler işkur üzerinden başvuru yapmak için kayıt işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Cogu illerde başvurular biterken, bazı illerde ise henüz başvurular başlamamış olduğu görülmekte. Typ güvenlik son dakika haberlerini özel güvenlik haber (ögg haber) sitemizden takip eden güvenlik personellerine bilgilendirme amacı ile güvenlik haberleri sunmaya devam etmekteyiz. İşkur üzerinden edindiğimiz bilgilere göre Typ başvuruları başlamayan tüm illerin Pazar gece saat 24:00 itibari ile açılacağı iddia edilmekte.

Typ özel güvenlik kadro son dakika 2019

Typ başvurularını bekleyen işçilerin çoğunluğu milli eğitim bakanlığı bünyesinde çalıştırıldıkları için sürekli işçi statüsüne geçeklerini düşünmekte olduklarından dolayı başvuruların yoğunluğu bu yönde olduğu iddia ediliyor. Typ özel güvenlik kadro son dakika 2019 Google de en cok aranan kelimelerden biri olduğu görülmekte. Bilindiği üzere Toplum yararına program kapsamında milli eğitim bakanlığına alınan ilk kişiler ile kamuda çalışan taşeron işçilerin sürekli işçi statüsüne geçiş dönemi aynı yıla denk gelmekte idi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm taşeron işçileri kadroya geçerken, Typ olarak çalışan işçiler ise işkur üzerinden çalışma sağladıkları için sürekli işçi statüsüne geçiş işleminin gerçekleşemeyeceğini, o dönemin çalışma ve sosyal güvenlik bakanı NTV kanalında bizzat açıklamıştı ve typ hariç tüm taşeron işçiler sürekli işçi statüsüne geçmişti.

Typ başvuruları ne zaman 2019

Typ başvuruları cogu ilde açıklanmış ve şu anda başvurular ve işlemler gerçekleşmiş durumda, ama bazı Anadolu ve doğu Anadolu bölgelerinde açıklanmayan illerin olduğu görülmekte ve bu illerin hepsinin ise en geç Pazar gece saat 24:00 itibari ile başvuruların açılacağı ve tüm vatandaşların başvuru yapabilecek duruma geleceği belirtiliyor. Typ başlama tarihi ise 03/10/2019 tarihine yetiştirilerek şartları tutan kişilerin bu tarih itibari ile görev yerlerinde olacakları belirtiliyor.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu