Toplum Yararına Program

typ haberleri – son dakika 2021 şikâyetvar ’a yazıldı

typ haberleri – son dakika 2021 haberlerinde toplum yararına program kapsamında çalışanların sorunlarını özel güvenlik haber (ogg haberler) sitesi olarak yakından takip etmeye çalışmaktayız. Geçtiğimiz dönemlerde en büyük sorunlarının başında gelen maaş ve başka kurumlara yardımcı personel olarak gönderilmesiydi. Bu sorunlarını çözemeyen birçok toplum yararına program çalışanları çaresi sikayetvar com sitesine yazarak yetkililerden sorunlarının çözümünü istediği görülmekte.

typ işkur sorunları nelerdir?

Typ işkur olarak birçok kurumda süreli olarak görev yapan yüzbinlerce işçi olduğu bilinmektedir. En yoğun olarak çalışılan kurum ise milli eğitim bakanlığa bağlı olarak faaliyet yürüten Türkiye geneli 30 bin okulda görev yapan temizlik personeli ve typ güvenlik görevlisidir. Milli eğitim bakanlığına bağlı 30 bin okulda 90 bin’e yakın toplum yararına program personeli istihdam edilmektedir. Sayı büyüdükçe sorunlarında büyüdüğü bilinmektedir. Bu kapsamda ise en büyük sorun olarak göreve başlanılması ile yaklaşık 1,5 ay maaş bekleme ve korona virüs salgını nedeni ile başka kurumlarda görevlendirilmeleri oldu.

Typ personeli sikayetvar com sitesinde

Ülkemizde genel anlamda kamu kurum ve kuruluşlarının bunun yanında özel sektörde de çeşitli sorunlarını dile getirdiği sitelerden biri sikayetvar com sitesine birçok toplum yararına program çalışanı kurumdan kaynaklanan sorunlarını dile getirdikleri görülüyor. Genel olarak maaş ve koronadan dolayı yapılan şikâyetlerden bir tanesini sizlere ile paylaşacak olursak:

‘’Çoğu ilkokul mezunu olan insanları, görevlendirildi kileri kurumdan alıp da hastanelere görevlendirilebilir demek ne kadar adaletli, aklı selim bir kafadır? Önce kadrolu memur öğretmen vs.   görevlendirdiniz. Yasa onlardan yana olunca, yönetmelikte ki açıklardan yararlanıp zavallı insanları Covid 19 ‘un kucağına attınız. Bir çoğu daha kendini koruyacak bilgi ve anlayışa sahip değilken, hastanelerde servislerde oda, koridor temizliği yapmaya, hasta odalarına girip temizlik yapmaya zorlanıyorlar. Koruyucu ekipmanları kullanma konusunda bile korkuyla yaklaşan, hasta psikolojisinden bir haber olan bu insanlara gareziniz nedir?  

Genel müdür ya da danışmanları kendilerinin yakınlarını buralarda çalışmaya uygun görürler mi? İnsanca, bir eğitimci olarak soruyorum. Geri planda çalıştırılmıyorlar. Okul bahçe temizliği ile hastane odası koridoru temizlemek aynı şey değildir. O bir profesyonel eğitim gerektirir. Ki kaldı ki eğitim falan da verilmiyor, miş gibi yapıyor eğitimcileriniz. Hele hastanelerde hiç yapılmıyor. 

TYP işçileri korkuyorlar. Zaten hiçbir geliri olmayan insanlar, ayrılmayı düşünüyorlar. Yukarıdan değil, aşağıdan bakın. Yönetmek profesyonel bakış açısını gerektirir. Bu uygun görüşü veren genel müdürünüzü ya da buna onay verenlere hakkımı helal etmiyorum. Ben ve siz devlet memuru olarak sırtımızı dayamışız yasaya. 

Onların hayatları iki dudağımız arasında.    Bu karardan inşallah dönersiniz. Hesap döner bir gün. O gün verilecek cevabınız vardır umarım. Baskı altında kalmadan. Yaptıklarınızdan sorumlusunuz.’’ Dediği görülmektedir.

 

typ haberleri - son dakika 2021
typ haberleri – son dakika 2021

Tam şikayeti okumak için tıklayınız

Site üzerinden incelendiğinde yaklaşık 3078 şikayet oluşturulduğu görülmekte ve bunların sadece 28 tanesinin çözüme kavuşturulduğu görülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu