Toplum Yararına Program

Typ meb güvenlik ve temizlik okullara mı dönüyor?

 

Typ meb güvenlik ve temizlik personelleri, bilindiği üzere salgının artması ile okulların uzaktan eğitime devam etme kararı alınması sonucu bulundukları illerdeki valiliklerin il hıfzıssıhha kurulu kararına göre gerek duyulan kurumlara görevlendirildi.  Ülke genelinde 30 bin okulda görevli typ güvelik görevlisi ve temizlik personellerinin birçoğu aktif olarak değişik kurumlarda görevlerini icra etmeye devam etmekte.

İşkur typ hangi kurumlara görevlendirildi?

Salgının seyrinin ülkemizde etkisinin büyümesi ile birçok kamu kurum ve kuruluşları kendi çaplarında tedbirler almaya çalıştığı bilinmektedir. En büyük etkilenen kurum ise sağlık bakanlığa bağlı olarak faaliyet yürüten il sağlık müdürlükleri ve hastaneler olduğu gözlenmektedir. Bu kapsamda toplum yararına program kapsamında çalışan süreli işçilerin çoğunluğu bulundukları illerdeki hastanelere yönlendirilirken, posta, merkez devriyesi, bankalar, gibi birçok alanda görev yapmaktadır. Özel güvenlik görevlileri genel olarak devriye ve dış alanlarda görev yaparken, temizlik personelleri ise hastanelerde gerek duyulan bölümlerde çalıştırılmaktadır.

Typ meb güvenlik
Typ meb güvenlik

Meb typ çalışanları okullara tekrar dönüş mü yapılıyor

Milli eğitim bakanlığına bağlı okulların salgın nedeni ile kapatılarak uzaktan eğitime geçme kararanında kısa bir süre sonra birçok veli bu durumu yerinde bulurken, birçok veli ise bir neslin eğitim sıkıntısı yaşayacağını belirterek okulların açılmasından yana olduğu belirtiliyor. Son dönemlerde milli eğitim bakanı ziya Selçuk ‘un açıklamalarına ve yerel basınlar aracılığı ile yapılan haberlere göre anaokulları yanı sıra yüz yüze eğitimin kısa süre sonra tekrar başlayacağı iddia ediliyor.

Yakın tarihe okulların açılması gündeme gelirken, Typ meb güvenlik görevlileri ve temizlik personellerinin okullar açılmadan önce okulların temizlik ve güvenlik işlerinin tamamlanması için görevlerine dönmeleri gerekmektedir. Söz konusu okulların tekrar açılması konusu gerçekliğini koruması durumun typ çalışanları ocağın ilk haftası görevlerine başlaması gerekmektedir.

Typ meb güvenlik hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu