Özel Güvenlik

Typ özel güvenlik ve temizlik alımı için tarihleri

Typ özel güvenlik ve temizlik alımları tarihleri belli olmaya başladı. Toplum yararına program bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında süreli (8) aylık İŞKUR’un çalışma sistemi. Kurum olarak en çok typ çalıştıran ise Meb olduğu görülmekte. Dün Türkiye iş Kurumu tarafından açıklanan ilk toplum yararına program başvurusu, ise burdur il özel idaresi çevre temizliği ilanı aktif edildi. Typ başvurusu bekleyen kişileri bu ilk yayınlanan ilan sevindirirken. Milli eğitim bakanlığı ’nın toplum yararına program kapsamında özel güvenlik ve temizlik alım tarihleri belli oldu.

Typ özel güvenlik ve temizlik personeli  olarak en az 90 bin personel alacak

Milli eğitim bakanlığı toplum yararına program kapsamında en çok personel istihdam eden kurumlardan biri olurken. Bakanlık üzerinde Typ güvenlik ve temizlik elamanı olarak geçtiğimiz dönem çalışanlarının en çok merak ettiği konu ise 3 ay ara dolmadan alım olması durumunda başvuru gerçekleştirip gerçekleştiremeyecekleri. Bu yıl okular da güvenlik ve temizlik elemanı olarak 90 bin personel çalıştırılacağı belirtildi. Türkiye genelinde 30 bin okula 1 temizlik görevlisi ve 2 özel güvenlik personeli çalıştırılması sonucu 90 bin personel istihdam edileceği belirtiliyor. Bu sayı bulunulan okulun büyüklüğü ve riskine göre personel sayıları değişiklik gösterebilmektedir.

Toplum yararına program başvuru şartları

Toplum yararına program kapsamında milli eğitim müdürlükleri aracılığa çalışmak isteyen adayların belli koşulları taşıması gerekmektedir. Bu şartların belli koşulları ise

  • Türkiye iş kurumu ‘na kayıtlı işsiz olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Emekli ve malullüğe bağlı bir aylık almaması gerekmektedir
  • Öğrenci olunmaması gerekmektedir. (acık öğretim okulları hariç)
  • İkametgah ettiği il ’deki typ başvurusu yapabilmektedir.

Typ hangi illerde gerçekleşecek

Typ işçi alımı, 81 ildeki tüm milli eğitime bağlı okulları kapsamaktadır.

Typ başvuru tarihleri

Toplum yararına program kapsamında okullara alınacak TYP personel alımları, kamu bülteni haber sitesinin yaptığı yayına göre bu yılda okullar açılmadan hemen önce gerçekleştirilecek. Ağustos ayının son günleri ile eylül ayının ilk haftaları başvuruların başlaması beklendiğini belirtti.  

Typ özel güvenlik için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu