Toplum Yararına Program

typ son dakika bir il daha filyasyon ekibine görevlendirildi

 

typ son dakika olarak bir il daha filyasyon ve hastane yardımcı personel olarak görevlendirildi. Korona virüs salgını tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alırken, çeşitli tedbirler alınmaya devam etmesine rağmen salgın hızlı şekilde yayılmaya devam ediyor. Günden güne yayılma hızı artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda ise başka sağlık bakanlığı olmak üzere çeşitli kurumlar tedbirler kapsamında çeşitli kurallar getirmekte.

Toplum yararına program kapsamında okullarda çalışan, özel güvenlik görevlisi ve temizlik görevlileri ise bulundukları illerdeki valiliklerin uygun görüldüğü alanlara görevlendirilmekte. Genel olarak hastaneler, filyasyon ekipleri, vefa grupları gibi alanlara yardımcı personel olarak yetkilendirilmektedirler.

Sakarya typ personeli hastanelere görevlendirildi

Geçtiğimiz günlerde Sakarya il sağlık müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere Türkiye iş kurumu üzerinden Sb. Şoför kapsamında typ şoför alımı gerçekleştirdi. Son olarak karar kapsamında ve okulların uzaktan eğitime devam edilmesi üzerine Türkiye iş kurumu üzerinden okullarda görev yapan 300 temizlik görevlisi ve 115 özel güvenlik görevlisini il sağlık müdürlüğüne bağlı hastanelere görevlendirdi.

typ son dakika haberleri en hızlı şekilde ögrenmek için bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu