typ işkur

Typ yeni ilan Milli eğitim bakanlıgı

Typ yeni ilan yayınladı. Kamu kurum ve kuruluşunda çalışmak isteyenlerin sayısı günden güne arttığı bilinmektedir. Birçok vatandaşın maalesef yaş ve diğer kriterlerden dolayı bu şansından mahrum olmakta. Türkiye iş Kurumu’nun istihdam amaçlı olarak kurduğu Typ (Toplum yararına program) aracılığı ile geçiçi süre çalışma haklarına sahip olabilmekte.

İşkur typ 2022 başvuru

İşkur typ 2022 yılında milli eğitim bakanlıgı bünyesinde personel çalıştırıp çalıştırmayacağı sorun olmuştu. Pandemi nedeni ile işkur bu yıl toplum yararına program kapsamında okullara personel alımı gerçekleştirmediği, okul müdürleri aracılığı ile personel aldığı bilinmekte. Milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda geçmiş dönemlerde temizlik personeli ve özel güvenlik görevlisi istihdam edilmekte idi. Özel güvenlik alımları halan aktif olmazken. 2022 yılının ilk ayında typ kapsamında temizlik personeli alımları tekrar aktif oldu. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır İl’i için personel alımı aktif olurken, bugün ise muş il ve bazı iller aktif oldu.

Muş typ alımı

Muş typ alımı aktif oldu. Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlanan ilana göre, Muş ili ve bulanık, Malazgirt, muş merkez, Hasköy, korkut ilçeleri için aktif oldu. Toplam alınacak meb bakım onarım ve temizlik personel sayısı 160 kişi olarak belirlendi. Başvuru tarihleri 10.01.2022 – 14.01.2022 tarihleri arasında başvuru yapacak olan adaylar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar aşağıda belirttiğimiz link üzerinden başvuru yapabilecekler gibi, Alo 170 üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru linki

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: