iskur iş ilanı

Üniversite güvenlik ve temizlik personeli alımı

Üniversite güvenlik ve temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşları bünyesindeki eksiklikleri gidermek adına çeşitli branşlar da personel alımı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Üniversite güvenlik, temizlik ve büro personel alımı yapacağını duyurdu.

Resmi gazete ’de yayınlanan ilana göre samsun üniversitesi bünyesindeki eksiklikleri gidermek adına personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre son başvuru tarihi olarak 02.11.2021 tarihi olarak belirlendi. Yayınlanan ilana göre toplamda 40 personel istihdam edilecek. Alımlar özel güvenlik, temizlik personeli, büro personeli, teknisyen ve bir çok dalda istihdam edilecek.

“4/B (SÖZLEŞMELİ PERSONEL) ALIM İLANI

Üniversitemiz birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”da yer alan Ek 2 inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS 2020 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” sözleşmeli personel alınacaktır.”

Alımlar aşağıdaki tabloda belirtilen şekilde olacak:

Üniversite güvenlikÜniversite güvenlikÜniversite güvenlikÜniversite güvenlik

 

Başvuru Genel Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (askerliğini yapmış olmak).

Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecek.

Temizlik Görevlisi Görev Tanımı

Üniversitenin ve bağlı olduğu birimlerin kapalı mekanların ana girişi dahil sınıflar, laboratuvarlar, salonlar ve çalışma odaları ile ortak alanları süpürmek ve paspas yapmak, pencere, masa, raf, aydınlatma armatürleri, kalorifer petekleri, pervaz ve benzeri yerleri nemli bezle silmek,

Katı atıkları ve geri dönüşüm materyallerini düzenli olarak toplamak ve ilgili alana taşımak,

Tuvaletleri günlük olarak sabunlu ve dezenfektan bir malzeme ile yıkamak. Tuvaletleri sürekli olarak temiz tutmak, kağıt havlu ve sıvı sabun eksildikçe tamamlamak kontrol formunu paraflamak. Lavaboları sıvı temizleyici malzeme ile temizlemek. Aynaları ve muslukları silmek,

Her türlü malzeme, demirbaş, makine-teçhizat vb. eşya veya yükleri taşımak, mobilya taşınması, sökülmesi ve kurulması işlerini yapmak,

Görevlendirildikleri birimlerde çevre düzenlemesi yapmak, çim biçmek, çiçek ve peyzaj bakımı, budama, sulama işlemlerini yürütmek,

Görevlendirildikleri birimlerde yiyecek-içecek servisi yapmak,

Görev alanındaki tespit edilen arıza ve hasarları ilgililere bildirmek,

Görevlendirildikleri birimlerde görev tanımlarına uygun olarak birim yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek,

Tüm bu işlemler esnasında iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uymak, kullanılan mal ve malzemelere azami özen göstermek, aynı zamanda temizlik malzemelerinin ilgili uygun yerlerde ve yeterince kullanmak ve muhafazasını sağlamak.

Başvuru Süreci

Başvurular aşağıda belirtilen belgelerle 2 Kasım’a kadar www.samsun.edu.tr internet adresi üzerinden gerçekleşecek. Gerekli belgeler ise şöyle:

Başvuru Formu

Bir adet fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.)

Öğrenim Belgesi (Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren belgesinin başvuruda ibraz etmesi gerekmektedir.)

KPSS Sınav Sonuç Belgesi (Kontrol numaralı)

Lise mezunları için 2020 KPSSP94 puanı,

Ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93 puanı,

Lisans mezunları için 2020 dönemi KPSSP3 puanı değerlendirilecektir.

Adli Sicil Durum Belgesi (Aslı veya e-Devlet üzerinden temin edilen kontrol edilebilir şekilde oluşturulmuş olmalıdır.)

Belge (Başvurulan unvanda isteniyor ise aslı veya onaylı örneği)

Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir.

Bu belge ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK/Sigorta Hizmet Dökümünün ibraz edilmesi de zorunlu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün