Güvenlik İşÖzel Güvenlik

YHT güvenlik görevlileri, sendikaya davamı açacak ?

YHT güvenlik görevlileri, öz iş sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalayacağı dönemde, güvenlik iş sendikasının İstanbul sorumlularından olan Serkan tenk, ramazan palak ve sendikanın genel başkanı olan Ömer çağırıcı tarafından bizim sendikamıza geçiş yapın tüm haklarınızı sorunsuz şekilde alacaksınız, Egerki her hangi bir hak kaybına maruz kalmanız durumda bu mağduriyetiniz sendikamız tarafından karşılanacak gibi söylemler ile yaklaşık 375 kişiyi kendi sendikalarına geçirdiği ve bu geçiş yapan kişiler öz iş sendikasının toplu sözleşmesinden yararlanamadı için kişi başı yaklaşık 3000 yeni türk lirasına yakın bir mağduriyet yaşadıkları bilinmekte.

Profesyonel sendikacı Serkan tenk

Bizler yıllardır bu işi yapıyoruz, biz sendika olarak profesyonel sendikacıyız diyen, Serkan tenk, toplu sözleşme döneminde işçileri bulundukları sendikadan istifa ettirerek tüm haklarınızı alırsınız bir sorun yok bundan dediği iddia ediliyor. Profesyonel sendikacı olduğunu iddia eden Serkan tenk ’in geçtiğimiz haftalarda metro ve yht çalışanı güvenlik görevlileri ile yapmış olduğu video okurlarımız ile paylaşmıştık

YHT güvenlik görevlileri

Profesyonel sendikacılar sendikaya mali polis baskın yapacağını iddia ediyor

Profesyonel sendikacı olduğunu iddia eden güvenlik iş sendikasının İstanbul il temsilcileri, mağdur olan işçilerin devamlı aramalarının ardından bir çıkış kapısı bulamadıklarından dolayı. Biz bu parayı ödeyecektik ama biz bu parayı ödersek sendikaya mali polis baskın yapacak dedikleri ve mali polis ‘in Güvenlik iş sendikasının eski mali sekreteri Erdal Ervan tarafından yönlendirileceğini belirttikleri bize gelen bilgiler arasında.

Mağdur güvenlik görevlileri dava açmaya hazırlanıyor

Geçmiş dönemde de buna benzer bir konudan dolayı güvenlik iş sendikası tarafından mağdur olan  işçiler, dava açılıp kişi başı yaklaşık 10.000 yeni türk lirası ’na  yakın bir meblağ tazminat kazanıldığı bilinmekte. Bu sefer ise sendikaya metro ve yüksek hızlı tren çalışanı ve güvenlik iş sendikası tarafından mağdur olan özel güvenlik görevlileri ellerindeki tüm video, mesaj, yazışmalar gibi belge ve şahitler ile birlikte mahkeme ’nin kapısını çalacağı  mağdur olan kişilerden aldığım bilgiler arasında. Mağdur olan kişiler ile yaptığımız kısa bir söyleşide ise;

YHT güvenlik görevlileri

Ömer çağırıcı sendikada pasifize edilmiş biri

Ömer çağırıcı güvenlik iş sendikasında sadece koltukta oturan hiçbir yetkisi olmayan bir kişi olduğunu düşünüyoruz, bizlere o kadar söz vermesine rağmen sendika yönetimine söz geçirip bizlerin mağduriyetini gideremedi. ‘’Aldığımız bilgilere göre sendika yönetiminde olan kişiler çağırıcı ’ya bu konu senin kişisel bir sorunun toplu sözleşme döneminde nasıl bizim sendikaya geçin zararlarınızı biz karşılarız  diyebilirsin ?, Egerki mağdur ettiysen cebinden öde’’ dediklerini duyduk. Ömer çağrıcı sendikada  pasifize edilmiş ilk dönemde gönderileceği benziyor. Benim şahsi düşüncemde böyle olması, sendikacılığı bilen kişiler yapması gerekli. Serkan tenk ise biz profesyonel sendikacıyız diyerek bizlere öğüt veriyordu, gerekirse evimi satarım sizi mağdur etmem diyordu, ortalardan kayboldu ? artık buralara girip nasıl biz profesyoneliz diyebilecek ? bu saatten itibaren kanun önünde sürecimiz devam edecek. DEDİ.

YHT güvenlik görevlileri
YHT güvenlik görevlileri

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu